Парафія Св. Вмч. Димитрія Солунського с. Лісна Велесниця

Проповідь на Покров Пресвятої Богородиці

“Радуйся, Радосте наша! Покрий нас від усякого зла Чесним Твоїм Омофором” (Акафіст).Так співає душа українського народу на честь своєї найкращої Неньки, заступниці і покровительки. Шанування Пресвятої Богородиці, як покровительки нашо­го народу тягнеться ще від княжих часів аж до сьогодні. Від самого початку існування нашої держави ми завжди мали великих і потужних ворогів. Тому не дивно, що народ шукав такої помочі та опіки, проти якої не може встояти жодна людська сила, а такою силою був якраз Покров Пресвятої Богородиці.


Свято Покрова Богоматері бере свій початок із Царгороду. Під час нападу язичників на Царгород мешканці міста молились до Богородці і просили у Неї помочі і заступництва і серед моління народу у Влахернській Церкві побачили Пресвяту Богородицю в оточенні ангелів і святих. Вона покрила зібраний народ Своїм Омофором. Це відбулось 14 жовтня 903 року. Місто справді вистояло, а вороги відступили. Вдяч­ний народ після цього кожного року святкував пам'ятку цієї чудесної охорони окремим святом Покров Божої Матері.


Із прийняттям християнства в Україні це свято прийнялося також і серед нашого народу, і в скорому часі стало одним із найулюбленіших свят.


Побожний український народ пізнав і відчув серцем, де його щастя, сила і поміч, і з вдячності до Богородиці будував на її честь величаві Церкви і монастирі.


Уже святий Володимир Великий збудував Десятинну Церкву, в якій головним образом був образ Успення Пречистої Богородиці. Князь Ярос­лав Мудрий на Золотих Воротах у Києві збудував Церкву Благовіщення. Також інші українські князі зводили величаві храмі і монастирі на честь Небесної Цариці України. Дуже багато ікон славились в Україні числен­ними чудами, а біля них відбувались привселюдні моління. Наші славні Запорожці мали на Січі Церкву на честь Покрови Пресвятої Богородиці.


Вибираючись у похід, козаки всією душею співали молебень і вкінці «Під твою милість прибігаємо». А повернувшись із походу, спішили до неї з подякою.


Героїчна Українська Повстанська Армія у 1947 році проголосила свято Покрови своїм офіційним святом.


За прикладом свого проводу і весь український народ плекав щиру набожність до Пресвятої Богородиці як своєї опікунки, покровительки і заступниці. Він завжди з великою вірою прибігав до Неї і взивав Її помочі у справах особистих, родинних і в часах всенародного лихоліття. Немає, напевно, одної домівки, в якій не було би ікони Пресвятої Богородиці.


Історія нашого народу записала нам багато чудесних випадків по­мочі Божої Матері, передусім у часі ворожих нападів на нашу землю. Кому ж не відома чудесна охорона Почаївського монастиря перед ту­рецькою облогою у 1675 році? На ревну молитву монахів та вірних Пресвята Богородиця з'явилася над монастирською Церквою і своїм Омофором заслонила монастир.


Не помилився наш народ, не помилились князі, гетьмани, Січові Стрільці, воїни УПА та інші, бо «Вона кулі вертала, турків убивала, Україну рятувала». Так і ми сильно вірмо, що щира набожність нашого народу до Пресвятої Богородиці як Покровительки і Заступниці є най­кращою запорукою того, що Вона нашого народу ніколи не опустить.


Сьогодні, коли темні сили зла зі всіх сторін наступають на нас, нам потрібно більше ніж коли-небудь із вірою прибігати під могутній Покров Пречистої Богородиці, бо до кого ж звертатись, кому скаржитись, хто краще зможе зрозуміти наш плач, обтерти гіркі і порою безнадійні сльози. Тому піднесімо свої очі до Неї, вшановуймо нашу Небесну Заступницю своїми щоденними щирими молитвами, а в нагороду за це відчуємо, як після похмурих днів вигляне ясне сонце і освітить все своїм промінням, влиє бальзам у наші терплячі душі і серед різних обставин життя вкаже нам ясну дорогу до кращого майбутнього. А сьогодні звернімося до Неї словами акафіста: “Радуйся, Радосте наша, покрий нас від всякого зла Чесним Твоїм Омофором”. Амінь.Обновлен 13 окт 2018. Создан 12 окт 2018Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату