Парафія Св. Вмч. Димитрія Солунського с. Лісна Велесниця

Проповідь на Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці
Сьогодні наша церква світло звершує празник Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці.

Згадуючи сьогодні святих і праведних богоотців Йоакима та Анну просимо їхніх святих молитов, прибігаючи до них просимо те, що потребуємо для спасіння наших безсмертних душ.

Про подію, на честь якого встановлено святкування, відомо з апокрифічного Протоєвангеліє Якова (II століття). Згідно з цим оповіданням у благочестивій сімейної пари - Йоакима і Анни довгий час не було дітей. Коли первосвященик відмовив Йоакиму у праві принести Богові жертву оскільки він «не створив потомства Ізраїлю», то він пішов у пустелю, а його дружина залишилася вдома на самоті. У цей час їм обом було видіння ангела, що сповістив, що «Господь почув молитви твоєї, ти зачнеш і народиш, і про потомство твоєму будуть говорити в усьому світі». Після цього благої звістки Йоаким і Анна зустрілися біля Золотих воріт Єрусалиму.

Після цього Анна зачала і коли «пройшли належні їй місяці, і Анна в дев'ятий місяць народила».

Ми визнаємо її повну святість, святість тієї, що була Матір'ю Божою, яку Господь вибрав для певної місії : спасіння свого вибраного народу.

Вона була дарована людям по Божественній обітниці, яку сповістив Ісая: «Я дам вам нове небо і нову землю».

Сьогодні Свята Мати Церква згадуючи праведних богоотців Йоакима та Анни ставить нам їх в приклад як потрібно молитись та праведно жити. У сучасному суспільстві бачимо відбувається криза у подружніх пар, які виникають із зачаттям дітей. Тому від сьогодні будемо наслідувати праведних Йоакима і Анну, як одну з не багатьох єврейських родин, які бажали вінцем свого кохання своїми дітьми послужити майбутньому Месії.

Просімо у своїх серцях Пресвяту Діву Марію, щоби ми за Її молитвами навчились, до кінця розуміти значення та роль цього свята в історії спасіння, а зокрема нас особисто.Амінь.

 

 

 

 

 Создан 10 дек 2012Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату