Парафія Св. Вмч. Димитрія Солунського с. Лісна Велесниця

Проповідь на Богоявлення господнє
«Це Син мій улюблений, що Його Я вподобав» (Мт.3,17).

Сьогодні свята Церква прославляє одну з-поміж знаменних подій із життя Ісуса Христа на землі - Його хрещення у водах Йорданських від пророка і Предтечі Івана.

Ісус Христос настільки Себе упокорює, що приходить на ріку Йор­дан як звичайна людина, щоб усі гріхи людства, які Він узяв на Себе, занурити у Йорданські води, обмити з бруду гріха, щоб людина знову змогла називатись дитиною Божою.

До тридцятого року життя Ісус Христос проживав у Назареті, а коли сповнилось Йому тридцять років, щоб розпочати Свою місіонерську діяльність, поспішає до ріки Йордан, щоб сповнити те, що було у планах Божих.

Це все є як найкращий приклад для нашої християнсь­кої покори. Якщо ми у своєму житті будемо старатись осягнути все те, чого навчав нас Ісус Христос, то і нагорода наша буде великою. Найперше, якщо будемо побожно прожи­вати тут, на землі, повсякчасно будемо чути голос Божий: «Це Син мій улюблений, що Його Я вподобав». Бути Сином Божим — це більша честь, ніж бути найсильнішим, найбільшим у світі цьому. Стати Сином Божим — це більше щастя, ніж володіти всіма скарбами земними, бо вони є минущі. Мусимо у своєму житті наслідувати Ісуса Христа, заховувати Заповіді Божі, які нам залишив наш Спаситель; плекати у собі покору, щоб гордість не опанувала нами... Не заздрімо тим, які гордо несуть себе понад інших, бо вони не бачать своєї духовної бідності. Якщо хтось із-поміж нас заблукав у гріховних тенетах цього світу, навертаймося із покаянням до Бога, бо Він із нетерпінням очікує на нас.

ПРИКЛАД. У родичів був недобрий син. Поки був малим, три­мався дому, а коли пішов у товариство своїх однолітків, ставав щора­зу гіршим. Про роботу не дбав, батьків не слухав і не шанував, удома рідко бував. Одного разу він пропав. Мати очі свої виплакала за ним, а син не повертався. І ось одного морозного вечора хтось постукав у дім. Це був старець бідний, але побожний, і він попросився до хати, бо замерз. Жінка проявила милосердя, запросила старця до хати, дала йому повечеряти і місце переночувати. Старець їм дуже дякував за таку гостинність і приклякнув до молитви перед сном. Промовила господиня до нього: «Дідусю, помоліться і за мого сина, бо це ліжко є його, але він давно там не спить, а пішов десь із приятелями, і слуху про нього немає. Помоліться, дідусю, щоби Господь вернув нам його». Дідусь ще довго-довго молився, щоб Господь навернув його за їхню доброту. Була вже друга година ночі, і хтось знову постукав, а це був блудний син, який почав розповідати причину свого навернення: «Ще вечері я сидів із друзями у барі, як хтось почав шептати на вухо, щоб я повернувся додому: «Повертайся додому, доки будеш отак нищити себе? Вдома за тобою тужать твої батьки!» І я, не відкладаючи, пішов, хоч уже була пізня година». Усі були переконані, що допомогла молитва жебрака. За милосердя Господь подав милосердя!

Дорогі в Христі! Ісус Христос ступає сьогодні у води Йордану, щоб принести тобі щастя і вічну радість. Але, можливо, ти покинув Його, змусив Його тужити за тобою. За багатьма плаче Мати свята Церква, а також молиться велика кількість християн за навернення заблуканих. Сьогодні по-особливому, Господи, наші молитви линуть до Твого Небес­ного Престолу із проханнями, поверни радість Матері-Церкві, щоб на­повнився радістю Божий дім і християнським чеснотами прикрасилось життя наше на землі.

Сьогоднішнє свято дає нам добру нагоду роздумати над усім тим, що зробив для нас Ісус Христос Своєю появою над рікою Йорданом, одночасно дає нам добру нагоду подумати над собою і над усім тим, що діється у світі. Сьогодні промовляє до нас свята Церква словами Івана Хрестителя: «Християни, сокрушіть свої серця і принесіть плоди достойного покаяння». Нехай же Ісус Христос буде нашим дорогов­казом у всьому. Будьмо вдячним Йому за світло Його науки, через яку ми пізнали Правдивого Бога і дорогу, якою можемо дійти до Неба. Амінь.Создан 01 фев 2013Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату