Парафія Св. Вмч. Димитрія Солунського с. Лісна Велесниця

 

Проповідь на 34 неділю по пятидесятниці
 

Неодноразово святі євангелісти приводять нам слова Христа Спасителя, сказані ним до хворих, яких оздоровляв: «Віра твоя спасла тебе» ( Мф. 9, 22). Ці слова Христа нагадують нам, мої дорогі, яка велика сила віри, який це великий дар Божий, входить в наше серце Духом Святим. Віра світить нам у нашому життєвому шляху, вона зігріває нас як духовне сонце, вчить нас, як треба жити, щоб досягнути вершини духовної досконалості.

Коли ми подивимось в минуле історії людства, то віра наша нам скаже, що Волею Всемогутнього Бога був створений світ видимий і невидимий, який доступний нашому зору. Віра розкаже нам, що світ був створений в одну мить Богом і ні на хвилину Бог землю не залишав.

Віра дає нам знання про Бога. Віра, яку ми визнаємо і носимо у своєму серці говорить нам і повчає нас, що всі хвороби, страждання, які Господь посилає кожному з нас – це не прояв Божого гніву, бо Бог – це безконечна любов. Ці випробування даються нам для спокутування наших багатьох гріхів, щоб ми їх виправляли в земному своєму житті і не переносили їх в життя вічне.

Віра наша вчить про ту істину, що наша тілесна смерть – це не кара Божа, а перехід з життя земного в життя вічне нашої безсмертної душі.

Віра і тільки вона одна може пояснити нам, чому людина відрізняється від інших живих істот. Це тому, що в кожного з нас Творцем вложена безсмертна душа.

Ми віруючі люди всі своїми турботами і тривогами завжди звертаємося до Отця Небесного. Ми розкриваємо перед Ним в молитві свою душу, говорячи з Богом про свої радості – дякуючи Йому, говоримо і про наші смутки, просячи у Нього допомоги. Ми віримо в справедливість слів Христа Спасителя. «Все, що поросите в молитві з вірою, одержите» (Мф. 21, 22). І ми віримо, що все одержимо, про що просимо для нашого земного життя. Отець Небесний не може не вислухати Своїх дітей.

І Господь звертається до людини, кличе і просить: «Сину мій! Віддай серце твоє мені» (Притч. 23, 26). А хто своє серце віддасть Господу, той встає на шлях вічного спасіння. Чим більше ми приближаємося до Бога своєю вірою, тим ближче бог до нас.

Ми зможемо спастися тільки живою вірою. Жива віра – це така віра нашого серця, яка проявляється в наших вчинках і ділах по відношенню до Бога і до ближнього. Така віра змушує нас творити добро людям. Вона спасала, спасає і буде спасати всіх тих людей, які йдуть за Христом і хочуть бути праведними, живими учнями свого Спасителя.

Як ми, мої дорогі, повинні бути вдячні Господу за те, що Він навчив нас правдам віри. Як ми повинні пильно оберігати цей священний вогонь віри, який запалив у нас Дух Святий в Тайні Святого Хрещення.

Тому Церква Свята кличе нас кожен ранок і ввечері зустрічати молитвою, щоб в ній ми проявили свою віру і підтримували її. Тому Церква Свята закликає нас на свої богослужіння у храми, щоб священні хвилини нашої молитви ми розкрили перед Богом свою віру і скріпили її спільною молитвою.

Якщо віра в нас слаба, ми повинні по прикладу святих апостолів молитися, щоб Господь скріпив її «Господи, укріпи в нас віру».

Мої дорогі, живіть з вірою і вмирайте з нею. Щиро бажаю нам усім мати таку віру, яка спасе нас від вічної смерті, збереже від гріхопадінь, викличе покаяння, утішить нас у всіх смутках і випробуваннях життя. Амінь.Создан 01 фев 2013 
Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату