Парафія Св. Вмч. Димитрія Солунського с. Лісна Велесниця

Проповідь на Хресну Дорогу
     Задумаймось дорогі в Христі брати і сестри як Ісус Христос падає під тягарем Хреста, але знову встає, бере Хрест на Свої плечі і несе його далі. Ісус не втікає від нього, не відвертаєть­ся від терпіння, бо хоче довершити розпочате діло. Як Йому доручив Небесний Отець, щоб відкупити людський рід від гріха і вічної смерті.

     А чи вміємо ми після своїх упадків відразу вставати і звертатися до Бога, і якнайщиріше перепрошувати Його за свої гріхи? „Син Людський прийшов, щоб служити і віддати Своє життя, як викуп за багатьох" (Мк. 10, 45).

     Ісус Христос постійно думав про Свої муки і до них готувався. Ісус Христос — це провіщений пророками „Агнець Божий, що забирає гріх світу" (Ін. 1, 29). Пророк Ісая так змалював Агнця Бо­жого: „Він наші недуги взяв на себе, Він ніс на Собі наші болі. Він був поранений за гріхи наші, роздавлений за беззаконня наші. Кара, що нас спасає, була на Ньому, і Його ранами ми вилікувані.” (Ісая 53, 4-8).

     Ісус Христос, наш Спаситель, взявши на Себе людські гріхи, щоб їх спокутувати. Взяв також усі наслідки гріхів — біль і смерть, але наш біль Він перетворив у радість і славу, а смерть — у воскресіння до життя. Він смертю смерть подолав.

     Страждання Христові, коли над ними роздумаємо, подають нам світло і силу, оскільки Христові страждання є не тільки історичною подією, але і теперішньою, бо Христос далі страждає разом із нами. У Старому Завіті віруючі у правдивого Бога вірили, що всі терпіння — це наслідок гріха (пор. Бут. 3, 14-19). Пророки навчали, що терпіння очищають від гріхів, як вогонь очищає золото (пор. Єрем. 9, 6).

     Ісус Христос освятив терпіння, вчинивши їх засобом спокутуван­ня гріхів і завдатком життя вічного...

     Ісус, знаючи про всі ті муки, а тим більше усві­домлюючи, що Він має вмерти за спасіння всіх людей, добровільно йде на муки і смерть, бо така воля Його Небесного Отця. Він хоче взяти на Себе всі людські гріхи та їх спокутувати, щоб показати людям, на­скільки великою є Його любов до них. „Ніхто не має більшої лю­бові. Як той, хто життя своє віддає за друзів своїх" (Ін. 15, 13). У такий спосіб Ісус Христос бажає навчити людей правдивої дороги до вічного життя і осолодити людям їхню земну мандрівку, та додати сил для несення їхнього щоденного Хреста.

Із Хрестом у руці каялися і покутували великі праведники, і ми повинні під Хрестом Розп'ятого розбуджувати у собі жаль та щиро каятися за нанесені Ісусові Христові зневаги, бо у стіп Хреста отримуємо силу волі до виправлення та надію, що гріхи будуть нам прощені.

     Ісус Христо говорить: „Син Людський прийшов шукати і спасти те, що загинуло" (Лк. 19, 10). Він, як „Добрий Пастир, шукає заблуканої овечки, а знайшовши, кладе її на Свої рамена, радіючи" (Лк. 15, 4-5). Отже, Ісус Христос хоче, щоб усі люди спаслися і прийшли до пізнання правди (1 Тим. 2, 4). Святий Хрест є символом Божої любові та ми­лосердя, єднаючи нас усіх в одну християнську родину. Тому молі­мося сьогодні до Господа Бога, щоб ця страшна кривава Жертва Спасителя опам’ятала нас устати з гріха, щоб Кров Божого Сина весь світ спасла! Допоможи нам, Ісусе, Своєю ласкою, щоб ми завжди використовували всі засоби для спасіння і вже більше не впадали у гріхи! Амінь.Обновлен 16 апр 2013. Создан 15 апр 2013Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату